Születésünktől kezdve folyamatosan információkat kapunk a szexualitásról: hogy mit kell, mit szabad és mit tilos tenni – illetve hogyan is csináljuk... Ezt gyerekként, fiatalként elhisszük és szinte soha nem is jutott eszünkbe megkérdőjelezni vagy megcáfolni. Vélhetően meglepődünk majd, hogy mennyi tévhitet fogadtunk el igaznak, amelyek ma is káros hatásként megakadályoznak minket az örömök felszabadult élvezetében.
Egy olyan tudás a nemi szerveinkről, amit nem kaptunk meg biológiaórán. Miközben a reproduktív szervekről (méh, petefészkek, húgycső, ondóhólyag stb.) viszonylag sok mindent megtanultunk, azonban a női gyönyör titkáról és működéséről szinte semmit – az kimaradt a tananyagból.
Mire vágyik az én testem? És a lélek hajszálai hol gubancolódtak össze ennyire? Mit nem tudtam, amit jó lett volna ismernem, illetve mi az, ami félrevezetett? Hogyan élhetem most át?
Még mindig rengeteg tévhit él kultúránkban azzal kapcsolatban, hogy miképp lehet örömet okozni egy nőnek. A pornó dehumanizálja a férfit (a filmekben rendszerint csupán egy arc- és személyiség nélküli fallosz), és nem sok önbecsülést ad a nőknek. Hogyan cáfolja ezt a tantra? És mit mond erről a tudomány?
Mire felnövünk, mennyi negatív érzelmet alakítunk ki magunkban a szexualitással összefonódva: megszégyenülés, bűntudat, kétely, szorongás, szégyen, teljesítménykényszer, megfelelés, félelem, kisebbrendűség, undor és a lista még sajnos hosszan sorolható. Azonosítsuk be, mik akadályoznak meg téged a szex önfeledt élvezetében és ezek a bilincsek hogyan dobhatóak le?
Szinte mindannyiunknak az első orgazmusa önmagához köthető. Erre idővel rátanulunk, általában egy gyors és biztos örömforrás. Igen ám, de ebbe a szexuális térbe egyszer csak belép a másik ember, aki máshogy ér hozzám, a mozdulatokat nem én kontrollálom, jelen van, néz, zavarban is lehetek – ezért a nők nagyjából fele annyi idő alatt jutnak el a csúcsra saját maguk által, mint partnerrel. Hogyan harmonizálható, hangolható össze az örömünk?
A testiség a testről szól. Ha nem érezzük magunkat komfortosan meztelenül, akkor a szex önfeledt élvezete is akadályozott. Ráadásul, mennyi minden miatt tudunk szorongani: a méretek, a feszesség, a forma stb. – a testünkkel való elégedetlenség mellé a nemi szerveink is becsatlakoznak... És szex közben nagy valószínűséggel párunk is feszélyezett valami miatt, így ki is alakul az „együtt szorongunk” paradoxona.
És akkor egy kis szextechnika, lepedőakrobatika. Számos trükk, azonban emellett azt is tisztázzuk, hogy amit a filmekben látunk, működik-e a valóságban. Igaz-hamis, hogyan? Hiszen amit érdemes lehet megtanulni, próbáljuk ki, de amit ne, azon inkább csak mosolyogjunk. Végezetül pedig egy kis bónusz: örömszerzés a férfi partner számára.